Menu


Příspěvky 2018

Hrej taky FOTBAL

Sponzoři

Doporučujeme

MARS

Statistika

TOPlist

Administrace

EDITACE STRÁNEK

Administrátor

Libor Slavík

Email

HledatRozpisy zápasů

Navštivte náš

Najdete nás zde

Aktuálně ve Studénce

Bleskovky

Předpřípravka netrénuje

11.9.2018

Středeční trénink předpřípravek se dne 12.9.2018 nekoná. Další trénink bude až v pondělí 17.9.2018

Jdeme do finále!!!

29.8.2018

Doslova hororové semifinále dnes naši muži zvládli v okresním poháru a porazili lídra I.B třídy Starý Jičín. Domácí neproměnili ve hře dvě penalty, vedli 3:0 a nakonec dostali gól v nastavení, přesto zvládli penaltový rozstřel a postupují do finále, které bude sehráno 12.9.2018 od 16:30 hod. v Novém Jičíně proti Velkým Albrechticím.

V poháru jdeme dál

15.8.2018

Muži si dnešním vítězstvím na penalty poradili s Jistebníkem 2:1 a postupují do semifinále. Tam se utkají doma 29.8.2018 od 17:00 hodin proti vítězi zápasu Trojanovice - Starý Jičín

Postup v poháru

4.8.2018

Úvodní kolo Okresního poháru jsme zvládli a po výhře v Bartošovicích v poměru 7:2 se v dalším kole utkáme doma s Jistebníkem.

V poháru do Bartošovic

12.7.2018

Prvním ostrým startem bude v sobotu 4.8.2018 od 14:00 hod. pohárové utkání v Bartošovicích. Úvodní kolo Okresního přeboru sehrajeme o týden později doma proti Pustějovu.

« Novější | Starší »

Pořadí v tabulkách

Tabulka střelců

Střelec Gólů
Hanzelka D. 73
Pešat A.  61
Herman J.  56
Kupka R. 43
Paruza S. 38
   

Kompletní tabulka střelcůNovinky

 • Pozvánka na předsezónní brigády

  16.7.2019

  5d145074-0252-4677-9135-a32b9a7b586c

 • Nová sezóna byla rozlosována

  15.7.2019

  Jednotlivé týmy již znají své soupeře pro novou soutěžní sezónu 2019/2020, která bude odstartována všem týmům již v průběhu měsíce srpna. Kompletní předběžný rozpis podzimních zápasů je ZDE.

  MUŽI v Okresním přeboru zahájí sezónu v sobotu 10. srpna na hřišti v Kuníně a zakončí ji domácím zápasem 2. listopadu proti Velkým Albrechticím.

  DOROST v nově obnoveném Okresním přeboru, který se bude hrát tříkolově, sehraje první zápas v sobotu 17. srpna doma proti Mořkovu a podzim zakončí 27. října na hřišti celku Vlčovice/Mniší.

  STARŠÍ ŽÁCI budou sezónu v Okresní soutěži (také bude hrána tříkolově) zahajovat 31. srpna v Suchdole nad Odrou a končit budou 27. října na hřišti celku Děrné.

  MLADŠÍ ŽÁCI budou hrát Okresní soutěž klasickým způsobem se startem 1. září doma proti celku Olbramice a podzim zakončí 26. října v Hodslavicích.

  MLADŠÍ i STARŠÍ PŘÍPRAVKA bude hrát opět Okresní přebor, který je v nové sezóně ale rozdělen na dvě skupiny. Na podzim budou hrát každý s každým a jaro odehrají dle umístění. Start soutěže bude 29. srpna v Novém Jičíně a konec 25. října doma proti Odrám.  

   

 • Novinky fotbalových pravidel od sezóny 2019/2020

  11.7.2019

  Představujeme nejzásadnější změny v pravidlech fotbalu, které jsou v platnosti od 1.7.2019 - kompletní přehled změn naleznete ZDE:

  • Jestliže bude zeď tvořena třemi nebo více hráči, nesmějí v ní stát fotbalisté útočícího týmu a musejí od ní dodržovat vzdálenost jednoho metru. Důvodem je, aby se předešlo strkanicím a konfliktům ve zdi. Za porušení pravidla je nařízen přímý volný kop pro bránící tým.
  • Spodní triko pod dresem hráče musí mít jednu barvu, která je stejná jako hlavní barva rukávu nebo vzor či více barev, které přesně kopírují (odpovídají) barvám rukávu dresu hráče.
  • Rozhodčí už nebude brán jako součást hry, takže pokud ho zasáhne míč, bude ve většině případů přerušena hra. Pokud by po kontaktu padl gól, nebude platit a bude následovat míč rozhodčího. Stejný postup platí i v případech, kdy se po zahrání míče rozhodčím dostane tým do zjevné brankové příležitosti nebo se změní držení míče. Hra po kontaktu rozhodčího s míčem bude pokračovat pouze v případě, kdy se nezmění držení míče a nevyplyne z toho branková příležitost.
  • Rozhodčí už nebudou muset řešit, jestli hráč zahrál rukou úmyslně, nebo ne. Nebude platit gól dosažený rukou a ani takový, který by padl ze šance vytvořené hraním rukou. Bude se také pískat jakékoli hraní rukou nad výškou ramen nebo v případech, kdy díky hraní rukou hráč získá výhodu nebo při blokování zvětší objem těla. Výjimkou jsou pouze případy, kdy si hráč při vědomé a kontrolované hře míčem zasáhne ruku.
  • Při odkopu od branky už míč nemusí před dotykem dalšího útočícího hráče opustit pokutové území. Hráči bránícího týmu musejí při soupeřově odkopu opustit šestnáctku a vrátit se do ní můžou až po rozehrání. A to i pokud k rozehrání dojde ještě předtím, než stihnou pokutové území opustit.
  • Hráč při střídání musí opustit hřiště nejkratší možnou cestou. Dosud to povinné nebylo a hráči střídali v prostoru laviček, což bylo často zneužíváno ke zdržování hry. Nové pravidlo má však dvě výjimky. První se týká hráčů na nosítkách, pokud by nejkratší cesta mimo hřiště byla delší než cesta do kabiny. Druhá se týká střídání pod kotlem soupeřových fanoušků a v takových případech může rozhodčí povolit opuštění trávníku jinde.
  • Brankář při penaltě nemusí mít v době kopu obě nohy na čáře. Stačí, aby měl alespoň část nohy na úrovni brankové čáry. Pravidlo se však bude uplatňovat pouze v případech, kdy pokutový kop nebude proměněn.
  • Nově budou udělovány červené a žluté karty i funkcionářům uvedeným v zápise. Pravidla jsou stejná jako u hráčů - po druhé žluté následuje červená. Dosud mohli osobní karetní tresty dostávat pouze hráči a důvodem změny je mimo jiné větší přehlednost pro fanoušky, protože dosud byli trenéři a funkcionáři vykazováni slovně.
  • Po losu si vítězný tým bude volit mezi stranou a míčem. Dosud si mohl vybrat pouze stranu.
  • Podle nového výkladu se míč rozhodčího vždy vhazuje mužstvu, které ho mělo naposledy v držení a vhazuje se tam, kde se ho hráč dotkl naposledy. Ostatní fotbalisté z obou celků musejí stát čtyři metry od rozehrávajícího. Pokud dojde k přerušení ve chvíli, kdy se balon nachází v pokutovém území, rozehrává vždy brankář bez ohledu na to, kdo měl míč v držení. Nadále platí, že branka přímo z míče rozhodčího neplatí, dokud se balonu nedotknou nejméně dva hráči.
  • Nově také bude hráč potrestán za nevhodnou oslavu vstřelené branky, i když gól posléze není uznán. Napomenutí se bude uplatňovat proto, že dopad oslav může ohrozit bezpečnost nebo image hry.

   

 • Okresní pohár rozlosován

  3.7.2019

  Náš tým mužů již zná svého soupeře v prvním kole Okresního poháru. V sobotu 3.8.2019 od 17:00 hodin přivítáme na domácím hřišti vítěze uplynulého ročníku Krajské soutěže I.B třídy sk. D - Petřvald na Moravě. Kompletní los poháru naleznete ZDE.

  Novinkou pro příští sezónu je složení realizačního týmu mužů. Tým jako hlavní trenér povede Alois TOMEČEK, asistenty budou Martin DÝČKA a Stanislav BURIAN. Příprava na novou sezónu bude zahájena 15.7.2019 od 17:00 hodin na letním stadionu.

   

 • Studénka City Cup 2019

  22.6.2019

  V sobotu 22.6.2019 se uskutečnil již 5. ročník turnaje Studénka City Cup, který pořádá náš klub za přispění města pro místní nejen sportovní subjekty.

  Img_0713

  Letošního ročníku se poprvé zúčastnilo pět týmů, a to Stará garda fotbalistů, muži nad 35 let, hokejisté, Nová Horka a tradiční tým 1. FSC. Hrálo se systémem každý s každým a prvenství nakonec získali muži, druhý byl tým 1. FSC, třetí Nová Horka, čtvrtí hokejisté a páté místo patřilo staré gardě. Každý tým obdržel hodnotnou cenu a poděkování s drobným dárkem předal předseda klubu také obsluze bufetu a grilu za celoroční obětavou pomoc. Děkujeme všem za účast a příští rok opět naviděnou.  

   

 • Pozvánka na SCC 2019

  19.6.2019

  Scc

 • 7. ročník turnaje přípravek

  16.6.2019

  V neděli 16. června se na stadionu ve Studénce konal za grantové podpory města Studénky v pořadí již 7. ročník turnaje pro mladší i starší přípravku. S ohledem na obrovskou konkurenci s obdobnými turnaji po celém kraji, dorazilo k nám nakonec 11 týmů.

  Pripravky_4

  V kategorii STARŠÍ PŘÍPRAVKA (ročník narození 2008 a mladší) startovalo 6 týmů a hrálo se systémem každý s každým. O vítězi nakonec rozhodoval vzájemný zápas a první místo si odvezl tým Unie Hlubina, druhé místo Ostrava JIh a třití skončila Vřesina, domácí tým obsadil nakonec 6. místo.

  V kategorii MLADŠÍ PŘÍPRAVKA (ročník narození 2010 a mladší) startovalo pět družstev a hrálo se také každý s každým. Nejlepší fotbal předváděli domácí borci Fotbal Studénka a dokázali obhájit prvenství z loňska. Druhé místo si odvezla Vřesina a třetí Unie Hlubina.

  Každý tým si odvezl pohár, medaile a spoustu nejen sladkých cen. Počasí nám až drobnou dešťovou přeháňku přálo a organizátoři opět odvedli skvělou práci. Za to jim patří velké poděkování, stejně jako týmům za účast a nasazení. Foto z turnaje naleznete ZDE.

   

Starší »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | výměna odkazů