Příspěvky 2020

Dorost ve čtvrtek

22.7.2020

Ve čtvrtek 23.07.2020 bude od 17:30 hod. sehrán přípravný zápas dorostenců doma proti Ženklavě

Muži bez letní přestávky

1.7.2020

Tréninky družstva mužů budu probíhat i během července, a to zatím každou středu od 17:00 hod. Více informací ZDE

Mladší přípravka hraje ve čtvrtek

8.6.2020

Mladší přípravka si 11.6. 2020 od 16:00 zahraje domácí přípravný zápas s Bílovcem, přijďte malé naděje podpořit

Žáci se v kraji neztratí!

3.6.2020

Výsledky u mladších žáků 1:7 a u starších žáků 7:1 napověděly trenérům, kde je potřeba přidat do další sezóny. Děkujeme všem rodičům a prarodičům za podporu a fandění našim žákům!

Příprava žáků na kraj

31.5.2020

Zveme rodiče a přátele fotbalu na přípravné utkání mladších a starších žáků v 16:00 úterý 2.6.2020 na stadiónu ve Studénce, kdy si naši žáci vyzkoušejí přátelské utkání s účastníkem krajské soutěže Dolním Benešovem. Přijďte nás povzbudit!

Švagera M. 1
Farny V.  1

Stadion

Nedlouho po založení fotbalového oddílu závodní sokolské jednoty Tatra Butovice v roce 1946, navrhlo vedení tehdejšího podniku Tatra Studénka fotbalovému oddílu prostor u hospody na „Kmínku“ za účelem vybudování fotbalového hřiště. Po vyměření p. Sládečkem, se začalo za vydatné pomoci podniku a funkcionářů hřiště budovat. Bohužel tato lokalita plně nemohla tehdy kopané sloužit, jelikož se nacházela v místech, kde se i několikrát do roka vylila ze břehů nedaleká řeka Odra. Také proto byly šatny postaveny na vyšších sloupcích a hřiště bylo zvednuto návozem hlíny a škváry.

Vzhledem k rozvoji místní továrny a tím také k postupné výstavbě sídlišť, se začalo také volat po novém hřišti, kde by mohly být i větší návštěvy. Po náročných jednáních v Praze je vydáno povolení a také finanční dotace na stavbu nového stadionu. Stavba započala v roce 1952 a vyžadovala hlavně velkého úsilí samotných fotbalistů. V roce 1955 je fotbalové hřiště s překrásným trávníkem otevřeno. V roce 1962 začíná oddíl budovat škvárové hřiště, a to především díky rostoucímu zájmu o kopanou v našem městě a také pro potřeby oblíbené „mezidílenské“ soutěže pracovníků místní továrny.

V roce 1969 byla započata výstavba hlavní tribuny, včetně šaten a sociálního zařízení. Výstavba tribuny byla kompletně dokončena v roce 1972 a travnaté hřiště se stalo jedním z nejkrásnějších areálů v našem kraji.

Vlastníkem fotbalového areálu je TJ MSV Studénka a náš klub FOTBAL STUDÉNKA, je na hřišti pouze v nájmu. Proto je naším zájmem v budoucnosti zrealizovat modernizaci areálu nebo výstavbu druhého hřiště s buď klasickou nebo umělou trávou, na které by se dalo hrát po celý rok. Věříme, že se podaří nalézt finanční prostředky k vybudování druhého hřiště a hlavně, že se podaří najít společnou řeč s vlastníkem fotbalového areálu tak, aby mohl sloužit především fotbalu ve Studénce.

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD STADIONU

Img_0767Img_0771Img_0772Img_0773Img_0777Img_0778Img_0779Img_0781Img_0782Img_0783Img_0786_2Img_0780